Dekoracje na wesele

 

DEKORACJA NA WESELE - od czego zacząć ?

Dekoracja ślubna to jeden z najważniejszych elementów w tym dniu. Najczęściej zadawane pytania dotyczące wystroju to: jak dobrać odpowiednią dekorację, gdzie szukać inspiracji, w jaki sposób zorganizować dodatki np zaproszenia, tak aby cała impreza była spójna - od czego tak na prawdę zacząć?

Mając już zarezerwowaną sale weselną trzeba zastanowić się nad wizją wnętrza. Jest to niewątpliwie podstawa od, której należy zacząć przygotowania. Nie warto rozpoczynać od oglądania inspirujących filmików na YouTube bądź szukania oszałamiających zdjęć w internecie. Na samym początku należy dokładnie obejrzeć sale i to do niej dopasować wystrój. Nie zawsze dekoracje wyglądające niesamowicie u kogoś, sprawdzą się również w naszym przypadku.

Wnętrze naszego lokalu będzie materiałem nad którymi rozpoczną się prace przygotowawcze. Rzeczą na która warto zwrócić uwagę jest termin wesela. Popytajmy o rośliny i kwiaty sezonowe. Będą one w rozsądnej cenie i najlepiej wpasują się w aurę pogodową.

Często Pary Młode w poszukiwaniu natchnienia przeglądają najróżniejsze fotografie ślubne znajdujące się w Internecie. Rzadko jednak da się to odzwierciedlić w zupełnie innym miejscu o innych parametrach. Dochodzi do rozczarowania ponieważ uzyskany efekt znacznie różni się od tego ze zdjęcia. Chyba, że budżet jest kwestia drugo-planową. W momencie gdy fundusze są nieograniczone można oczekiwać cudów. Jednak takie sytuacje mają miejsce niezwykle rzadko.

Warto zatrudnić osoby znające się na rzeczy. Pomogą nam zrobić wszystko aby ten wyjątkowy dzień zapadł wszystkim w pamięć. Florystka, konsultantka ślubna czy stylistka to osoby, które sprawią, że wszystko będzie na swoim miejscu, nic nie będzie dziełem przypadku. Tak samo wybierając ozdoby na stoły, podpisy dla gości czy zawiadomienia ślubne.

Pomocne będą również zdjęcia jakie zrobimy w wynajętym lokalu. Wiedząc jakim obiektem dysponujemy możemy stworzyć wizję dopasowaną pod to konkretne miejsce. W końcu inne dekoracje użyjemy w przypadku hotelu, karczmy, pałacu czy namiotu. Każda konstrukcja ma swoje wady i zalety. Każdą z przestrzeni można wykorzystać na inny sposób i rzadko jedna dekoracja pasuje do wielu miejsc.

Zanim umówimy się na obejrzenie sali nie znamy jej możliwości. Nie wiadomo czy będzie możliwość dodatkowego montażu, podwieszenia czegoś oraz ile będzie czasu na wszystkie przygotowania. Najlepiej gdy właściciel obiektu zgodzi się wpuścić ekipę montażową dzień wcześniej. Jednak nie zawsze jest to możliwe.

Warto pamiętać, że rezerwacja sali w celu wykonania montażu dekoracji jest dodatkowo płatna. Pomyślmy o tym wcześniej.

Na wygląd wnętrza możemy wpłynąc na wiele sposób jednak najważniejszym elementem jest światło. Oświetlenie stanowi absolutną podstawę każdej imprezy - tym bardziej wesela.

Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z oferty szkółek ogrodniczych. Za ustaloną wcześniej stawkę możemy wybrać taką usługę, która przerośnie nasze oczekiwania. Dodatkowy atutem będzie o wiele niższa cena niż w przypadku zakupu.

Zachęcamy do wyboru motywu przewodniego imprezy. Będzie to coś o czym goście będą pamiętać na długo po weselu. Czasem wystarczą dobrze zadanie pytania aby określić wspólne zainteresowania. Jeśli odpowiednio wybierzemy temat wiodący sprawimy, że dla wszystkich będzie to niezapomniany wieczór.

Najlepiej do planowania wesela zorganizować sobie osoby zeszyt gdzie będziemy zapisywać wszystkie pomysły. Jeżeli nie czujesz się na siłach, skontaktuj się z profesjonalistami. Wedding planerzy to osoby niezwykle doświadczone. Dzięki ich wiedzy nic nie zostanie pozostawione przypadkowi a impreza będzie przebiegała od A do Z po naszej myśli.