Kiedy wybrać zaproszenia na wesele?

 

Zaproszenia ślubne są niewątpliwie jednym z głownych elementów jakie powinny się znaleźć na liscie rzeczy niezbędnych do organizacji wesela. Wielu z Was zastanawia się jaki moment jest odpowiedni na ich zakup. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

 

Najlepszy moment na wysyłanie zaproszeń do gości jest 3 miesiące przed datą wesela. Sprawia to, że odpowiednie zaproszenia trzeba wybrać o wiele wcześniej.

 

Cały proces poszukiwania można rozpocząć o wiele wcześniej ( nawet poł roku przed uroczystością ). Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego stresu związanego z nadciągającymi terminami. Firmy oferujące zaproszenia na wesele w trakcie sezonu są mocno obładowane zamówieniami i czas oczekiwania na projekt może być znacznie dłuższy.

 

Planując dokanienie takiego zamówienia drogą Internetową warto dać sobie dodatkowy miesiąc na stworzenie próbek. Nawet w obecnej dobie technologii, najlepsze zdjęcie nie odda rzeczywistego wyglądu zaproszenia.

 

 

W momencie gdy trafią one do Waszych rąk, będziecie w stanie ocenić czy materiał i jakość wykonania zgadza się z oczekiwaniami. Tylko wtedy będziecie mięć pewność, że dokonaliście właściwego wyboru.

 

Mimo wszystko przestrzegamy przez składaniem zamówień na zaproszenia ślubne zbyt wcześnie. Dlaczego? Ponieważ zdarzają się sytuacje, w których pary pod wpływem chwili, przez atrakcyjną cenę lub obecną modę zamawiają je już na początku przygotowań. Rzadko kiedy jest to trafny zakup. Po paru miesiącach okazuje się, że wybrany projekt zaproszeń zupłenie nie pasuję do stylu wesela lub jego motywu przewodniego.