Wzory kwiatów jako motyw zaproszeń ślubnych

 

Ślub to jeden z ważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Poprzedzony on jest jednak wieloma miesiącami przygotowań poświęconych na szukanie odpowiedniego lokalu, zamówienia listy dań oraz wyborze zaproszeń dla gości.

Geneza zaproszeń ślubnych sięga setki lat wstecz aż do czasów średniowiecza. Z początku najczęściej były przekazywana osobiście w formie ustnej głównie ze względu na bardzo mała liczbę osób umiejących pisać i czytać. Niedługo później zaczęto wykonywać zaproszenia na pergaminie z wykorzystaniem zdobień równie pięknych co dzisiaj.

Oprócz roli informacyjnej sprawdzają się także jako pamiątka po tej wspaniałej uroczystości. Sprawia to, że warto dokładnie przemyśleć wygląd zaproszeń ślubnych.


JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNIE ZAPROSZENIE ŚLUBNE?Zaproszenia ślubne powinny być tematycznie powiązane z wystrojem i tematem przewodnim. Tutaj preferencje zależą tylko od pary młodej. Jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia. Może być to powiązane z hobby, z jakimś krajem bądź wykonywanym zawodem.

Jedno na weselach się nie zmienia od wielu wielu lat. Jaki wystrój by nie panował, kwiaty są nieodłącznym elementem wystroju. To one nadają wyjątkowy charakter i podnoszą rangę tej uroczystości. Można je wykorzystać nie tylko do aranżacji wnętrza ale także jako element dekoracyjny zaproszeń ślubnych.ZAPROSZENIA ŚLUBNE KOLEKCJA - KWIATYJest to idealny wybór dla par, których data ślubu jest wyznaczona na miesiące kwiecie i maj. W tym czasie świat dookoła obrasta w piękne lilie, storczyki i róże, dzięki czemu można ten wiosenny klimat uwiecznić w artystycznej formie zaproszenia. Wzory kwiatowe można przedstawić na wiele różnych sposobów. Obecnie przeważają wzory akwarelowe oraz naniesionie komputerowo w formie uproszczonej bądź szczegółowej odzwierciedlającej każdy szczegół.ZAPROSZENIA ŚLUBNE Z KWIATAMI A MOTYW PRZEWODNI


Mimo, że kwiaty pojawiają się na każdym weselu to dobrze aby ich aranżacja nawiązywała do projektu zaproszeń ślubnych. Identyfikacja wizualna jest bardzo ważna bo to dzięki niej ten dzień zapadanie gościom w pamięci na długo. Wzór wykorzystany w zaproszeniach można wkomponować w kartę dań bądź rozpiskę miejsc dla gości.WSKAZÓWKA: Wybierając kwiaty zdecyduj się na te dostępne przez cały rok. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na ich znaczenie oraz symbolikę.

 


PODSUMOWANIE:Wybór zaproszeń ślubnych powinien być w 100% przemyślany. Jest to swego rodzaju wyrażenie szacunku dla gości, dla których będzie to pamiątka z tego wydarzenia na całe życie. W związku z tym należy zadbać o ich odpowiedni dobór.Istotna jest także jakość materiały, z którego będą wykonane. Jeżeli będzie on niskiej jakości, nawet najlepszy projektant nie zmieni tego faktu. W tym przypadku nie warto oszczędzać. Wydanie dodatkowych pieniędzy przyczyni się do trwałości, dzięki czemu przetrwa lata bez utraty kolorów.Obecnie na rynku znaleźć można całą masę gotowych wzorów. Jednak jeżeli posiadasz swój autorki - też nie będzie z tym żadnego problemu. Indywidalne kompozycję zaproszeń są coraz bardziej popularne w ostatnich latach.Kwiatową kolekcję zaproszeń ślubnych możecie znaleźć TUTAJ ( https://ajatus.pl/category/zaproszenia-slubne-kolekcja-kwiaty )